Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

26lut2021

UWAGA POWRÓT DO OBOSTRZEŃ

W Polsce w ostatnim czasie odnotowujemy wzrost zakażeń COVID-19. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. nowych przypadków dziennie. Rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach oraz liczba zleconych testów. W województwie warmińsko-mazurskim sytuacja epidemiczna jest szczególnie trudna, dlatego od 27 lutego zostają zaostrzone zasady bezpieczeństwa.

Przypominamy aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, wprowadzono zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa. Od 27 lutego dozwolone będą maseczki, które najlepiej chronią nas przed zarażeniem. Zamknięte zostają hotele, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe. Galerie handlowe zaś będą działały w ograniczonym zakresie (otwarte będą mogły być m.in. apteki, drogerie, sklepy spożywcze, salony prasowe).

 Klasy I-III wracają do nauczania zdalnego.

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy oraz w mieszkaniach.

Wobec powyższego, apelujemy do mieszkańców Gminy Stare Juchy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Autor: Urząd Gminy Stare Juchy
e-Urząd Gminy Stare Juchy