Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

23sty2020

Wieczór Kolęd w B-CIiK Gminy Stare Juchy

19.01.2020 roku obył się Wieczór Kolęd. Organizatorem był Dyrektor Biblioteki i Związek Emerytów z Zespołem Mazury Stare Juchy. Przybyło ponad 100 osób z zaproszonymi chórami, gośćmi i mieszkańcami .
 

Mieszkańców Starych Juch zaprosił Ksiądz Proboszcz podczas mszy świętej, a pozostali goście otrzymali zaproszenia. Jako gospodarz B-CIiK Dyrektor Adrian Cybulski powitał wszystkich przybyłych oraz wyjątkowych gości: Tomasza Andrukiewicza – Prezydenta Ełku, Alfonsa Bobowika – Prezesa Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku oraz Księdza Proboszcza Stanisława Włodarczyka. Pozostałych gości przywitała także Pani Marta Włodkiewicz oraz zespoły, które umiliły wieczór:

- Zespół „Kalinki” z Garbna z Janem Nowakiem ,

- Zespół „Kalina” z Miłek z instruktorem Sebastianem Łukaszak,

- Zespół „Wisienki” z Wiśniowa z Panią Grażyną Połubok,

- Chór Kościelny ze Starych Juch z organistą Aleksandrem Szefler

oraz nasz 19-letni Zespół „Mazury” z nową obsadą i z Danielem Szejdą, który przejął dalsze prowadzenie wydarzenia.  Wszyscy z zachwytem słuchali kolęd i pastorałek – wśród nich były nieznane lub śpiewane rzadko.  Po występach głos zabrał Prezydent Ełku zachwycony śpiewem, repertuarem, piękną tradycją oraz złożył wszystkim życzenia. Ksiądz Proboszcz podziękował także wszystkim za cudowne doznania, dbanie o tradycję oraz za zorganizowanie takiego wieczoru. Prezes MTN z Ełku mówił o pięknych tradycjach, o działalności związku i  chóru, a także ludziach dbających o rozwój kultury w Starych Juchach.

Przedstawiciele Zespołów podziękowali za zaproszenie, za gościnność i wręczyli upominki na ręce Daniela i Marty. Goście odjechali zadowoleni. 

Największy wkład za organizację posiłku i dopilnowanie całości włożyła Pani Marta Włodkiewicz, za co należą się szczególne podziękowania. Helena Brodowska odpowiadała za sprawy techniczne. Podziękowania za wkład pracy należą się także H. Pawłowskiej. Dziękujemy serdecznie także sponsorom: Piekarnia Eliaszuk, Sklep Sosnowskiego i Wandy Hanusko.

Projekt „Zwiększenie dostępu do usług społecznych na terenie Gminy Stare Juchy”  współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Artykuł zredagowała Helena Brodowska

Autor: Biblioteka-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy
e-Urząd Gminy Stare Juchy