Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

18wrz2019

XII Biesiada Mazurska

W dniu 15 września w Bibliotece-Centrum Informacji i Kultury w Starych Juchach odbyła się XII Biesiada Mazurska. Impreza zorganizowana została w ramach projektu „Zwiększenie dostępu do usług społecznych na terenie Gminy Stare Juchy”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 Pani Wójt Ewa Jurkowska-Kawałko wraz z Dyrektorem BCIiK Adrianem Cybulskim przywitali uczestników projektu, zaproszone zespoły wokalne oraz gości.

Wspaniałą atmosferę oraz dobrą zabawę zapewniły występujące zespoły: "Pisanica" z Pisanicy, "Żywioł" z Pisza, "Oleckie Echo" z Olecka, "Na Mazurską Nutę" z ECK w Ełku oraz oczywiście zespól Mazury ze Starych Juch".

Wydarzeniu towarzyszyła ciepła i miła atmosfera. Było dużo dobrej muzyki i dobrego humoru. Występy zespołów były zachwycające na tyle, że publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania. Panująca atmosfera wywołała uśmiechy na twarzy uczestników projektu i zapewniła dobrą zabawę. Każdy zespół został doceniony przez uczestników gromkimi brawami, a na koniec występu otrzymał  dyplom i statuetkę.

W trakcie biesiady wspaniałe występy zapewniły strawę duchową, ale nie zabrakło również ciepłego poczęstunku dla wszystkich uczestników Biesiady.

Celem projektu „Zwiększenie dostępu do usług społecznych na terenie Gminy Stare Juchy” jest zwiększenie dostępności usług społecznych dla 136 osób niesamodzielnych poprzez utworzenie 130 miejsc świadczenia usług społecznych w Klubie Seniora w Starych Juchach oraz zapewnienie bieżącej działalności Klubu Seniora, a także zatrudnienie opiekuna osoby niesamodzielnej jako formy usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania dla 6 osób niesamodzielnych, a także wsparcie 4 opiekunów faktycznych oraz utworzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjno-pielęgnacyjnego w okresie od 1.06.2019 r. do 31.05.2021 r.

Profil zaufany