Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Stowarzyszenia

Stowarzyszenia

1paz2014

„OGNISTE DŹWIĘKI” JUŻ ZA NAMI

W DNIU 30.09.2014R. JUCHOWSKA AKTYWNA MŁODZIEŻ ALTERNATYWNA ZAKOŃCZYŁA REALIZACJE PROJEKTU „ OGNISTE DŹWIĘKI”

Społeczność lokalna w dużej części uważa, że nasza młodzież nie jest zdolna do "wybicia się na zewnątrz". Projekt miał za zadanie uświadomić naszych mieszkańców, że należy wspierać młodzież, popierać ich w przedsięwzięciach jakich się podjęli.

Głównym celem projektu było wyjście naprzeciw oczekiwaniom lokalnej młodzieży, która po przez działania naszej grupy, chciała nauczyć się tajników gry na djembe oraz kuglarstwa . Chcieliśmy pokazać dzieciom oraz młodzieży w wieku szkolnym , że są inne metody spędzania wolnego czasu, aktywne metody, które służą integracji, współdziałaniu i wspólnej pracy, której efekty spajają różne pokolenia . Po przez wspólne warsztaty, wyjazdy, pokazy, uczestnicy projektu po przez wspólne oddziaływanie na siebie przyzwyczaili się do pracy na rzecz tworzenia dobra wspólnego.

Realizacja projektu  polegała na przekazaniu przez członków grupy JAMA, swoich umiejętności w dziedzinie tańca z ogniem oraz gry na bębnach afrykańskich, lokalnemu społeczeństwu .Warsztaty fire show oraz gry na djembe,  odbywały się raz w tygodniu po dwie godziny dziennie przez okres 3 miesięcy w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach oraz w świetlicy OSP. Na terenie Ełku  przeprowadziliśmy raz w miesiącu przez okres dwóch miesięcy, plenerowe warsztaty,  na których jak się okazało uczestników warsztatów nie było trzeba mocno zachęcać do wspólnej zabawy . W sierpniu wybraliśmy się do Giżycka, gdzie na promenadzie zastosowaliśmy  flash moob -a, dzięki któremu uczestnicy warsztatów zaprezentowali  się i dotarli do szerokiej grupy odbiorców.

 Na zakończenie projektu odbyło się ognisko . Dzieci i młodzież wspólnie podsumowały co się działo przez okres wakacji, czego się nauczyli, a czego nie i nad czym będą pracować w przyszłości .Dzięki projektowi grupa nie tylko wzbogaciła się o sprzęt ale przede wszystkim w szeregi naszej grupy dołączyły młode , ambitne osoby, które wnoszą z sobą chęć działania, dużo radości, świeżości i pasji .  

Teraz jest czas na to, by grupa mogła się przygotować do kolejnego sezonu wiosenno – letniego, by ukazać się jeszcze z lepszej strony  i zadziwiać ludzi jeszcze bardziej z pokazu na pokaz.

ZDJĘCIA Z REALIZACJI PROJEKTU ZNAJDUJĄ SIĘ NA:https://www.facebook.com/JAMAStareJuchy

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom projektowym za  włożoną pracę oraz za to, że wspomagali nas podczas realizacji” Ognistych Dźwięków” .

 

Realizator projektu: Artystyczna grupa Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach - 

Juchowska Aktywna Młodzież Altrnatywna (JAMA)

Okres realizacji projektu: 01.07.2014r. – 30.09.2014r.

Koordynator projektu: Malinowski Karol

Partnerzy projektu: Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy, Human LEX Instytut

Projekt dofinansowany przez Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych “STOPA” we współpracy z Akademią Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności Sfinansowany ze środków Programu “Działaj Lokalnie VIII” oraz Samorządów: Województwa Warmińsko - Mazurskiego , Powiatu Ełckiego , Gminy Stare Juchy.

Autor: Karol Malinowski
e-Urząd Gminy Stare Juchy